COVIDEDU – edukativní streamy

Vysokoškoláci mají stejně jako ostatní zavřené školy. My jsme ale nelenili a připravili jsme pro Vás sérii edukativních přednášek a workshopů, kterou budeme vysílat na YouTube kanálu CovidEdu. Streamovat budeme každý den od desíti dopoledne zhruba hodinu a půl. A na co se můžete v následujících dnech těšit?

Nadcházející streamy:

Pondělí
6.4.
10:00-11:30 Hudební formy: Volné pokračování předchozího streamu. Řekneme si, z čeho a jak jsou složené písničky, co to je sonátová forma, ale i to, jakou hudební formu mají třeba Stánky.  
Streamuje: Jan Hrubeš, Konzervatoř Jaroslava Ježka Praha  
Úterý
7.4.
10:00-11:30 Bible: Kde se vzala kniha knih? Co v ní je vlastně napsáno? To se dozvíte v dalším ze série dějepisných streamů. Budeme mluvit taky o Velikonocích jakožto největších křesťanských svátcích.
Streamuje: David František Wagner a Petr Jan Vinš  
Středa
8.4.
10:00-11:30 Co je to adiktologie?: Jak vznikl její název, čím vším se zabývá a jak dlouho vlastně existuje? Proč je důležité studovat závislosti, co všechno je způsobuje a proč je jich v naší společnosti čím dál víc? Tohle a ještě mnohem víc se dozvíte od studentky tohoto oboru 1. LF UK
Streamuje: Michaela Skokanová, 1. LF UK  
Čtvrtek
9.4.
10:00-11:30 Studujte na Cambridge: Přijde vám studium na prestižních zahraničních školách nepředstavitelné? Adam Přáda, doktorand na Department of Chemistry, University of Cambridge, bude vyprávět jak vypadá přijímací proces na bakalářské i doktorské studium, jak probíhá samotné studium, jaké je to žít v univerzitním městě i kde lze na studium získat finance.
Streamuje: Adam Přáda, University of Cambridge  
Pátek
10.4.
10:00-11:30 Co živočichové a rostliny potřebují v krajině a kde děláme chyby v ochraně ohrožených druhů: Proč se nám zatím nedaří zastavit dramatický úbytek biodiverzity? Chce to více vysazovat stromy, sysle a motýle? Kde ty sysle a motýle dříve žili a proč už tam nežijí dnes?  
Streamuje: Dan Leština, PřF UK

 

Program minulých streamů

 

Další program bude doplněn.