Chemiklání 2020 – 5. ročník

?>

Chemiklání 2020 – 5. ročník

15. 2. 2020 2020 Chemiklání Soutěže 0

Chemiklání je jednodenní soutěž určená pro 3-5členné týmy středoškoláků se zájmem o chemii pořádaná naším spolkem Alumni scientiae Bohemicae, z.s. a Fakultou chemicko-technologickou Univerzity Pardubice.

V letošním pátém ročník se utkalo rekordních 70 studentských týmů z České republiky a ze Slovenska. Celkem se soutěže zůčastnilo přes 300 žáků ve dvou kategoriích.

Vítězem v kategorii pro mladší, tedy 1. a 2. ročníky středních škol zvítězili Mladí Křeni, z Gymnázia Brno, Křenová, kteří soutěžili v zastoupení Šárka Geierová, Petra Kopecká, Jakub Sochor, Markéta Protivánková a Natálie Kumanová.

Nejvyšší kategorii pak pro všechny ročníky středních škol ovládla Vítězná čtyřka z Gymnázia Na Vítězné pláni z Praha 4 v sestavě Michal Straka, Pavel Říkovský, Marek Pavlica a Alina Mojšová.

Autorská řešení pátého ročníku Chemiklání 2020 (PDF)

Letos poprvé probíhalo Chemiklání i za hranicemi našeho státu, a to ve Velké Británii pod názvem Chemistry Race na University of Cambridge. Pokud byste si chtěli vyzkoušet řešení úloh i v anglickém jazyce, či se podívat na to, jak dopadly britské týmy s porovnání s těmi českými, naleznete příslušné dokumenty na stránce http://chemistryrace.soc.srcf.net/documents/. Podotýkáme, že všechny britské týmy začínaly od nulté série (ekvivalentní kategorii B v Chemiklání), ač se jednalo o studenty 12. a 13. ročníků anglických škol, což odpovídá posledním dvěma ročníkům střední školy.

O letošním ročníku si taktéž můžete přečíst v Pardubickém deníku.